Rozmiar: 432442 bajtów
Rozmiar: 11826 bajtów
dr Łukasz Wall - nauczyciel akademicki, pilot wycieczek turystycznych i organizator egzotycznych wypraw. Pracę naukową łączy ze swoimi pasjami: poznawaniem nowych miejsc i ludzi, odkrywaniem odległych kultur, fascynacją górami i fotografią. Zbierając materiały do pracy doktorskiej w Chinach, odwiedził odległe zakątki Państwa Środka, dotarł do Tybetu, a tam - do stóp Mt Everestu. Od kilku lat organizuje wyprawy do egzotycznych, czasami trudno dostępnych miejsc. Był wielokrotnie w Chinach i Tybecie, zorganizował wyprawy do Nepalu, Indonezji i na Borneo, Kambodży, Laosu, Birmy, Tajlandii i Wietnamu, Peru, Boliwii i Chile, Namibii, Botswany Zimbabwe, Etiopii. Przygotowuje następne.
Współtwórca i współorganizator Spotkań Podróżników we Wrocławiu, autor audycji ra-diowych, artykułów prasowych, wystaw fotografii z podróży.
- Każda podróż jest dla mnie przygodą, mniejszą lub większą, ale zawsze przez wielkie "P". Staram się uprawiać turystykę świadomego odkrywania świata. Wybór miejsca nie jest podyktowany modą. To wynika z mojej fantazji, wyobraźni. Tak samo cieszę się na wyjazd do odległego zakątka świata, jak i do Babiogórskiego Parku Narodowego czy w Karkonosze. W podróży staram się nie mieć uprzedzeń, nawet informacje o negatywnych zjawiskach traktuję jako sygnały, które sam muszę sprawdzić. Bezwzględnie stosuję zasadę poszanowania dla innych kultur i religii, tego samego wymagam od osób, które podróżują wraz ze mną. Istnieje we mnie coś nieokreślonego, co mnie gna, wciąż do przodu. Hans Christian Andersen mawiał, że kto podróżuje, ten dwa razy żyje. I ja przyznaję mu rację!
Rozmiar: 8078 bajtów
Rozmiar: 7719 bajtów
Rozmiar: 7767 bajtów
Rozmiar: 7260 bajtów
Rozmiar: 7719 bajtów
Rozmiar: 7415 bajtów
Rozmiar: 7136 bajtów
Rozmiar: 6749 bajtów